تماس با ما ۷۷۷۰۶۰۶۵ | ۷۷۷۰۵۵۳۵ - ۰۲۱ register-icon ثبت نام کنید job-icon فرصت شغلی

اطلاعات عمومی

سبک موسیقی سیاه پوستان آمریکا ۱۳۹۸/۰۳/۱۹
تاریخچه و ریشه ی سبک موسیقی سیاهپوستان آمریکا
 
قبل از هر چیز بهتر است معنای دقیق واژه ی سبک را بدانیم. کلمات سبک، ژانر و یا گونه هر سه معنای یکسانی دارند و به معنی ویژگی های مربوط به مثلا یک قطعه ی موسیقی در یک بازه ی زمانی مشخص، منطقه یا جغرافیای مشخص، تکنیک اجرای قطعه و …میباشد. به همین دلیل می توان به آنچه که سیاه پوستان آمریکایی به طور اختصاصی در موسیقی ارائه می دهند با عنوان سبک موسیقی سیاهپوستان آمریکایی یاد کرد.سبک موسیقی سیاه پوستان آمریکا در واقع از ترکیب موسیقی محلی آفریقا و فرهنگ موسیقایی مهاجران اروپایی که به آمریکا سفر کرده بودند نشات یافته است. گسترس، تغییر و پیشرفت این نوع موسیقی در سال های بعد بر اجتماع، اقتصاد و سیاست آمریکا تاثیر خود را گذاشت.
 
 
آشنایی با سبک موسیقی سیاه پوستان آمریکا و تفاوت آنها
سبک موسیقی سیاهپوستان آمریکا در ابتدا ترکیبی از موسیقی‌ محلی آفریقا و فرهنگ موسیقایی مهاجرین اروپایی به آمریکا بود. تغییرات و پیشرفت‌های این نوع موسیقی در دهه‌های بعد موجب محبوبیت و تاثیرگذاری قابل توجه آن بر مسائل اجتماعی، اقتصادی و سیاسی آمریکا شد. این سبک توسط موسیقی دانان سیاهپوست آمریکا ساخته شده است که دومین نژاد پر جمعیت آمریکا هستند. با گذشت زمان این سبک موسیقی محبوبیت جهانی پیدا کرد و در میان مردمان سیاه و سفید رواج پیدا کرد.
 
موسیقی سیاهپوستان آمریکایی سبک های مختلفی دارد که شامل: بلوز، فانک، ریتم اند بلوز، راک، جاز، هیپ هاپ، رپ و کانتری میباشد.
 
سبک بلوز
منشا این سبک به آوازهای هنگام کار کردن و فریادها و همخوانی های سیاه پوستان برمیگردد و اصلیت آن مربوط به موسیقی و فرهنگ غرب آفریقا است. این سبک درد و دل برده های سیاهپوست بوده که اکنون پیشرفت کرده است. علت نام گذاری این سبک هم به دلیل اجرا شدن این نوع موسیقی ها در گذشته همراه با غم میباشد.
 
سبک فانک
این نوع موسیقی سیاه پوستان آمریکا به دهه ی 1960 میلادی بازمیگردد. یعنی زمانی که هنرمندان آفریقایی و آمریکایی با ترکیب سول، جاز، ریتم و بلوز به سبکی ریتمیک و قابل اجرا برای رقصیدن دست پیدا کردند. در این نوع سبک به جای ملودی پس زمینه از قطعات ریتمیک گیتار باس و درامز برای پیش زمینه استفاده میکنند. ترانه های مربوط به این سبک بر پایه ی جمله های گسترده ی یک آکورد میباشد.
 
ریتم اند بلوز
این سبک از ترکیب سبک های جز گاسپل و بلوز به به دست آمده توسط آمریکایی های سیاه پوست ابداع شده است.
 
سبک راک
این سبک از سبک های عامه پسند است میباشد که در دهه های 50 و 60 میلادی شکل گرفت و غوغا به پا کرد. کلمه ی راک کوتاه شده ی عبارت راک اند رول است که از فعل به معنای جنبیدن و تکان خوردن آمده است. در اواخر دهه ی 1960 فقط  موسیقی دهه های 50 و 60 را راک اند رول نامیدند. اما نام راک همچنان معنای فراگیری برای این گونه موسیقی دارد که شامل راک اند رول هم میشود. راک در بلوز نیز ریشه دار است. یکی از ویژگی های بارز موسیقی راک، این است که صدای بلندی دارد.
 
سبک جاز
خود کلمه ی جاز از حرف های عوام سیاه پوستان گرفته شده است. این نوع سبک از موسیقی سیاه پوستان آمریکا نشات گرفته است. برای تشخیص جاز باید به ویژگی هایی چون مکث و نت های بلوز و ضدضرب، تغییرات دینامکی متدوال، پرسش و پاسخ خوانی و بداهه نوازی آن توجه کرد. جاز اولین گونه ی هنری بوجود آمده در آمریکا است.
 
هیپ‌ هاپ
هیپ هاپ از دو بخش اصلی رپ، میکس صدا و اسکرچ ساخته شده است. در آمریکا بعد از موسیقی کلاسیک، رپ دومین موسیقی محبوب مردم بوده است. رپ به معنای خواندن آواز های تند و سریع و اعتراضی و در عین حال آهنگین است.
 
هیپ‌هاپ در واقع نوعی جنبش فرهنگی است که موسیقی بخشی از آن را تشکیل داده است. همچنین هیپ هاپ شاخه های دیگری چون برک دنس و دیوار نویسی نیز دارد. از مهمترین جنبه های این سبک موسیقی میتوانیم به تاثیرگذاری آن بر روی مد و شکل گیری مد هیپ هاپ اشاره کنیم. همانطور که میدانید محبوبیت یک سبک، محبوبیت فرهنگ مربوط به آن سبک را به دنبال دارد و محبوبیت هیپ هاپ باعث شد که طرفداران این سبک موسیقی فرهنگ هیپ هاپ را نیز رواج دهند.
 
رپ
این نوع سبک در دهه 1960 توسط موسیقی سیاه پوستان آمریکا در برانکس به وجود آمد که در واقع به عنوان سلاح مبارزه جوانان سیاه در برابر تبعیض های نژادی آن زمان بود و به این دلیل که برای اولین بار در منطقه ی گوتو این نوع سبک بوجود آمد به موسیقی گتو نیز شهرت دارد.
 
امروزه رپ تنها متعلق به سیاهپوستان آمریکایی نیست. زیرا لاتینی ها در رشد و زنده نگه داشتن این سبک تلاش فراوان کرده اند. همچنین امروزه رپ که از چارچوب انحصاری خود خارج شده است به عنوان چاره ای برای بیان اعتراض در قالب موسیقی و بیان کلمات و عبارات پشت سر هم در نظر گرفته میشود.
 
سبک کانتری
کانتری سبک موسیقی سیاه پوستان آمریکا اما از نوع محلی است که به بیان سنت‌ها و عواطف می‌پردازد. سبکی بسیار ساده است که موضوعات، ملودی و اشعار آن شباهت‌هایی نیز با موسیقی بلوز دارد. اکثر ترانه‌های این سبک بر اساس چند آکورد ساده و یک ملودی خطی ساده اجرا می‌شوند و سبکی مناسب برای اجرا با گیتار است.
 
این نوع موسیقی ترکیبی از موسیقی جنوب آمریکا و موسیقی سنتی محلی است که در موسیقی مذهبی و سلتی ریشه دارد. بانجو، ویولن، گیتار و هارمونیکا (ساز دهنی) از آللت اصلی موسیقی کانتری هستند. این نوع سبک شامل دو زیرمجموعه است: کانتری سنتی و کانتری مردمی. کانتری مردمی بخشی از سبک راک است که طرفداران زیادتری نسبت به نوع سنتی خود دارد.
 
موسیقی سیاه پوستان آمریکا – سبک کانتری
با اینکه اکثر افراد کانتری را موسیقی محلی سفیدپوستان میدانند اما باید بدانید که بیشتر سبک نوازندگی به ویژه ساز بانجو که در کانتری بسیار مهم است را مدیون آمریکایی های سیاه پوست هستیم.
 
سبک موسیقی سیاه پوستان آمریکا و سبک‌ های موسیقی که آمریکایی‌های آفریقایی تبار بر روی آنان تاثیرگذاشته‌اند، امروزه در تمام جهان از محبوبیت بسیار بالایی در بین مردم برخوردار هستند.
 
منبع : wiboweb.com

سبک موسیقی سیاه پوستان آمریکا
سبک موسیقی سیاه پوستان آمریکا
سبک موسیقی سیاه پوستان آمریکا
سبک موسیقی سیاه پوستان آمریکا

دسترسی

کلاس های آموزشی

کلاس های آموزشی آزاده

پیانو، آواز کلاسیک و پاپ و سلفژ

گیتار پاپ، کلاسیک، فلامنکو، بیس

ویولن

دیدگاه های شما

آموزشگاه موسیقی آزاده

سلام . حتی در شرایط کرونایی و محدودیتهای بوحود آمده آموزشگاه با مدیریت صحیح، آموزش مجازی را با کیفیت برگزار می کند

وقت بخیر خواستم از این جا از همه تیم اساتید و مدیریت تشکر کنم . من هیچ نقصی در سیستم آموزشگاه نمی بینم

اساتید مجرب و دلسوز و مدیریت فهیم موجب شده این آموزشگاه بزرگترین در شرق تهران باشد .

مجله هنری

آموزشگاه موسیقی آزاده

استعداد فوق‌العاده شجریان در خوشنویسی

کتاب هفتاد و دو مبنای تنبور

شخصیت افراد و موسیقی