تماس با ما ۷۷۷۰۶۰۶۵ | ۷۷۷۰۵۵۳۵ - ۰۲۱ register-icon ثبت نام کنید job-icon فرصت شغلی

اطلاعات عمومی

شرایط حرفه‌ای لازم ۱۳۹۹/۰۲/۱۱
بهاره صفایی مدرس ویلون:
 
کلاس‌های آنلاین موسیقی را چگونه ارزیابی می‎‌کنید؟
اگر بخواهم به کلاس‌های آنلاین از 100 نمره دهم 80 درصد برای هنرجو مفید هستن. چرا که ممکن بود در این شرایط با تعطیلی کلاس‌ها از آموزش موسیقی عقب بیفتند. همین که با معلم در ارتباط هستند و ساز می‌زنند و تمرین می‌کنند و می‌دانند کلاس هست فرصت خوبی است، مخصوصا این روزهایی که تمام مدت در خانه بودند و زمان کافی برای تمرین داشتند. کلاس انلاین را مجموعا خوب ارزیابی می‌کنم. من سعی می‌کنم موضوع را عادی برگزار کنم تا هنرجو فکر نکند اتفاق عجیبی افتاده است. اگر کیفیت اینترنت بهتر بود هم کلاس‌ها بهتر برگزار می‌شد، اما باید بپذیریم ما شرایط حرفه‌ای لازم برای برگزاری کلاس انلاین را در ایران را نداریم. کلاس‌های انلاین به اینه های زیاد در اتاق و میکروفونهای قوی نیاز دارد تا کیفیت صدا و تصویری بهتری برای هنرجو ایجاد کند. البته با امکانات کلاس‌ها را به صورت انلاین برگزار کردیم و نتیجه خوبی هم داشت.
 
مشکلات اینترنت در برگزاری کلاس شما اختلالی ایجاد نکرد؟
اینترنت مشکل زیادی برای کلاس‌های من ایجاد نکرد و معمولا مشکل از طرف هنرجو بود و صدای کلاس هم قابل قبول بود. مدت زمان کلاس هم درست مثل کلاس حضوری در آموزشگاه بود.
 
آیا در مقدار شهریه کلاستان تغییری ایجاد کردید؟
من شهریه کلاسم را به چند دلیل کم نکردم. هزینه اینترنت به کلاس‌ها اضافه شد و زحمتی که می‌کشم دو برابر است و انرژی بیشتری هم می‌گذارم. شاید در این شرایط هزینه رفت و امد از دوش معلم برداشته شده‌باشد اما چیزهایی جایگزین آن شده که انرژی بیشتری از معلم می‌گیرد. همین که گوشی و یا لب تاب معلم  باید دائما استفاده شود و معلم بدون لمس و ارتباط با هنرجو باید اصلاحات را روی شیوه نشستن و دست هنرجو با کلام انجام دهم انرژی زیادی می‌گیرد.
 
کوک کردن ساز هنرجویان برای شما چه چالشی ایجاد کرد؟ چالش کوک کردن ساز واقعا جالب بود و واقعا فکر نمی‌کردم بچه ها بتوانند از پسش بر بیایند. تا مدتی ساز را برای من با پیک می‌فرستاندند تا برایشان کوک کنم، اما بعد به این نتیجه رسیدم که این را هم به آن‌ها آموزش دهم و با همکاری مادر و پدر و بچه ها و با تیونر ساز را کوک می‌کردیم و واقعا جالب است که کم کم یاد گرفتند و این دانش و توانایی به این صورت انتقال داده شد. معمولا در کلاس حضوری به خاطر پاره شدن سیم و مشکلاتی که برای ساز پیش می‌آمد، خودم این کار می‌کردم.
 
در این مدت هنرجوی جدی هم به کلاس‌هایتان اضافه شد؟ هنرجوهای جدید هم در این مدت، درخواست شرکت در کلاس را داشتند،  اما ویولون در شروع ساز حساسی است و بهتر است حضوری باشد. هنرجوهایی را برای کلاس آنلاین پذیرفتم که سابقه‌ کلاس با من و یا سابقه نوازندگی را داشتند و با اصطلاحات ویولن و ساز آشنا بودند. من در کلاس حضوری دست بچه را درست می‌کردم اما در از ابتدا در کلاس انلاین چنین امکانی نیست.
 
در شرایط عادی باز هم کلاس آنلاین برگزار می‌کنید؟ بعد از شرایط عادی هم کلاس آنلاین در صورتی می‌تواند جزو برنامه‌های من باشد. برای زمانی که به هر دلیلی نتوانم در کلاسم حاضر باشم کلاس جبرانی آنلاین برگزار می‌کنم و الان همه تجربه‌اش را هم داریم. شاید خیلی از معلم‌ها و من در کلاس انلاین اذیت شده باشیم اما راضی هستم که این تجربه پیش آمد تا بتوانیم سطح این امکانات لازم برای کلاس انلاین را ارتقا دهیم و شاید زمان‌هایی به دردمان بخورد. امیدورارم شرایط زودتر عادی شود و ما به اموزشگاه برگردیم.
 
چیزی که در این مدت به من خیلی کمک کرد، نرم افزار اسکایپ بود که کیفیت قابل قبول و همچنین قابلیت ضبط تماس تصویری را هم دارد و بعد از کلاس هنرجو می‌تواند مجددا ویدئوی کلاس را ببیند. یکی از سختی‌های کلاس آنلاین ضبط مجدد ویدئو برای رفع اشکال هنرجو بود که با اسکایپ این مشکل برای من حل شد.

دسترسی

کلاس های آموزشی

کلاس های آموزشی آزاده

پیانو، آواز کلاسیک و پاپ و سلفژ

گیتار پاپ، کلاسیک، فلامنکو، بیس

ویولن

دیدگاه های شما

آموزشگاه موسیقی آزاده

سلام . حتی در شرایط کرونایی و محدودیتهای بوحود آمده آموزشگاه با مدیریت صحیح، آموزش مجازی را با کیفیت برگزار می کند

وقت بخیر خواستم از این جا از همه تیم اساتید و مدیریت تشکر کنم . من هیچ نقصی در سیستم آموزشگاه نمی بینم

اساتید مجرب و دلسوز و مدیریت فهیم موجب شده این آموزشگاه بزرگترین در شرق تهران باشد .

مجله هنری

آموزشگاه موسیقی آزاده

استعداد فوق‌العاده شجریان در خوشنویسی

کتاب هفتاد و دو مبنای تنبور

شخصیت افراد و موسیقی