تماس با ما ۷۷۷۰۶۰۶۵ | ۷۷۷۰۵۵۳۵ - ۰۲۱ register-icon ثبت نام کنید job-icon فرصت شغلی

اطلاعات عمومی

هزینه کلاس‌ها را کاهش دادیم ۱۳۹۹/۰۲/۱۱
 
آزاده بهنام پور
مدرس پیانو و مدیر آموزشگاه:

 
از چه زمانی برگزاری کلاس‌های آنلاین را آغاز کردید؟
از تاریخ 4 اسفند اموزشگاه تعطیل شد و بعد از آن کلاس‌ها به صورت انلاین برگزار شد. از معلم ها خواستیم هر کدام خودشان با شاگردهایشان در ارتباط باشند و با آن‌ها صحبت کنند تا کلاس را به صورت آنلاین ادامه دهند. البته در این مورد هیچ اجباری برای معلم و هنرجو نگذاشتیم.
 
آیا در مبلغ شهریه کلاس‌ها تغییری ایجاد کردید؟
ما فکر کردیم شرایط بحرانی بر کسب و کار مردم تاثیر می‌گذارد و هنرجوها چگونه می‌خواهند هزینه کلاس را پرداخت کنند. برای همین هزینه کلاس‌ها را کمتر کردیم تا هنرجو راحت تر باشد. البته هزینه های اموزشگاه سرجای خود است. از طرفی نگران اساتید بودیم که کل درامدشان از راه تدریس است. من و همسرم برنامه ریزی مالی کردیم تا هم هنرجویان در کلاس شرکت کنند و هم اساتید بتوانند سودی داشته باشند تا درامدشان خیلی پایین نیاید. البته کم شدن در امد در این مدت برای همه اتفاق افتاد. وزارت ارشاد  بعد از یک ماه و نیم از شروع تعطیلی اطلاعیه‌ای منتشر کرد که در آن گفته شده  اموزشگاه‌هایی که می‌خواهند کلاس انلاین داشته باشند باید هزینه کمتری نسبت به کلاس حضوری دریافت کنند. اما ما قبل ازاین اطلاعیه این کار را انجام داده بودیم. البته بعضی از اموزشگاه ها به خاطر شرایطشان مثلا پرداخت اجاره مجبور بودند هزینه کامل را از هنرجو بگیرند و  اطلاع ندارم که تمام هنرجویان با روال قبل در کلاس شرکت کردند یا نه. اما خداروشکر ما هزینه اجاره نداشتیم و توانستیم این کار را انجام دهیم. اما کم کردن شهریه کلاس برای ما هم سخت بود و ما فقط سعی داریم ادامه روند را حفظ کنیم تا مجموعه از دست نرود. نگه داشتن استاد و هنرجوبرای ما  مهم است و حاضریم برایش هزینه کنیم. زمانی که در امد خانواده کم می‌شود، شرکت در کلاس آزاد هم سخت می‌شود. بعضی از هنرجوها در این شرایط می‌خواستند به طور موقت کلاسشان را کنسل کنند که ما با انها حرف زدیم و توضیح دادیم که این ماجرا ادامه دار است و بهتر است که بچه ها را آموزش محروم نکنیم و بگذاریم که بچه ها بتوانند چیزی که کار کردند و زحمتی که این مدت کشیده شده حفظ کنند و یادشان نرود. این توقف در روند کلاس‌ها باعث می‌شد هزینه که پیش از آن هم صرف شده بود و زحمات معلم از بین برود. در ضمن فکر می‌کنم قرنطینه در این مدت به خانواده‌ها نشان داد که باید از نظر فرهنگی برای بچه‌ها برنامه ریزی کرد. یک معلم هم باید بتواند در هر شرایطی شاگردش را تشویق به یاد گیری کند.
 
خروجی کلاس‌های آنلاین را چگونه دیدید؟
در این مدت با توجه به زمان کافی که هنرجویان برای تمرین داشتند پیشرفت قابل توجهی کردند و خروجی کلاس‌ها خوب بود. به خانواده هنرجویان تاکید کردیم که باید از این مدت نهایت استفاده را برای آموزش بچه‌ها، هر قدر هم سخت بکنند.
 
پایگاه خبری هنر ام‌روز

دسترسی

کلاس های آموزشی

کلاس های آموزشی آزاده

پیانو، آواز کلاسیک و پاپ و سلفژ

گیتار پاپ، کلاسیک، فلامنکو، بیس

ویولن

دیدگاه های شما

آموزشگاه موسیقی آزاده

سلام . حتی در شرایط کرونایی و محدودیتهای بوحود آمده آموزشگاه با مدیریت صحیح، آموزش مجازی را با کیفیت برگزار می کند

وقت بخیر خواستم از این جا از همه تیم اساتید و مدیریت تشکر کنم . من هیچ نقصی در سیستم آموزشگاه نمی بینم

اساتید مجرب و دلسوز و مدیریت فهیم موجب شده این آموزشگاه بزرگترین در شرق تهران باشد .

مجله هنری

آموزشگاه موسیقی آزاده

استعداد فوق‌العاده شجریان در خوشنویسی

کتاب هفتاد و دو مبنای تنبور

شخصیت افراد و موسیقی